Loft Optyk
Badanie wzroku

Jak często wykonywać badanie wzroku?

Ponad połowa Polaków nosi okulary lub stosuje korekcję soczewkami kontaktowymi. Czy jednak wszyscy, którzy je noszą, regularnie badają swój wzrok? Część z nich niestety stosuje okulary lub soczewki niezgodne z aktualną potrzebą wzrokową.

Badamy swój wzrok zdecydowanie za rzadko. Jeśli ostatnie wizyty u specjalisty miały miejsce kilka lat temu, zdecydowanie czas zadbać o ten aspekt zdrowia i to jak najszybciej. Styl życia wymaga od nas długiego przebywania w bliskich odległościach (komputer, praca biurowa, smartfon), przez co mięśnie
w naszych oczach narażone są na długotrwałe napięcie oraz obniżenie jakości widzenia. Objawiać się to może również częstymi bólami głowy i ogólnym dyskomfortem.

Okulary korekcyjne mają na celu poprawić nasz komfort pracy i funkcjonowania w życiu codziennym. Nie mogą spełniać swojej funkcji gdy my nie uczęszczamy na wizyty kontrolne chociaż raz w roku.

Badanie wzroku przynajmniej raz w roku to podstawa. Wizytę umówić można u różnych specjalistów.

Chcesz się dowiedzieć czy okulary, które posiadasz spełniają Twoje potrzeby wzrokowe? A może nie nosisz okularów, jednak czujesz, że z Twoim wzrokiem coś się dzieje i widzenie nie jest już tak komfortowe? Skontaktuj się z nami pod numerem 560 049 506.

Poniżej krótkie przypomnienie do kogo można się udać gdy zaobserwujemy kłopot z widzeniem lub inne dolegliwości związane z okiem.

Badanie optometryczne – Optometrysta to specjalista, który profesjonalnie zadba o Twój wzrok. Przeprowadzi pełny wywiad, sprawdzi ostrość widzenia i dobierze odpowiednie parametry szkieł okularowych lub soczewek kontaktowych. Takie badanie jest bezinwazyjne, nie boli i odbywa się bez
podania kropli.

Dzięki wizycie w gabinecie jesteśmy w stanie zdiagnozować wady wzroku takie jak:

Badanie okulistyczne – Lekarz dokonuje oceny narządu wzroku nie tylko pod kątem korekcji okularowej, skupia się również na aspekcie zdrowotnym. Sprawdza przedni odcinek gałki ocznej, dno oka, mierzy ciśnienie wewnątrzgałkowe. Badanie odbywa się po podaniu kropli. Umożliwia to wstępne rozpoznanie chorób takich jak:

Lekarz okulista przepisze również receptę na krople, maść lub skieruje na dalsze leczenie.

O częstotliwości badań u małych pacjentów, dowiedzą się Państwo w innym artykule.